İzmir merkezli Epitelyum adlı şirketin sahibi Zeynel Okan Bulut 30 bine yakın kişiyi kar payı vaadi ile dolandırdı ve ortadan kayboldu.

 

 

Yaklaşık olarak 30 bin kişinin katıldığı Epitelyum adlı şirket insanlara kar payı ortaklığı vaad ediyordu ve güzel bir kazanç elde edileceğini savunuyordu. Şirket merkezi olarak İzmir Bayraklı’da bulunan lüks bir projeden ofis kiralanmıştı. Sistemin çalışma mantığı ise şöyleydi; Şirkete internet üzerinden üye oluyorsunuz ve banka hesabınız üzerinden şirkete para yatırıyorsunuz yatırdığınız miktar üzerinden şirket reklam alanı kiralayarak, oto filo kiralama işleri yaparak ve cafeler açarak paranızı çalıştırıyor ve günlük yatırdığınız para üzerinden kar payı alıyorsunuz. Her 150 Tl'lik yatırımda 1 reklam kredisi alabiliyorsunuz ve 1 reklam kredisi alabilmek için 27 Tl devlete vergi ödüyorsunuz yani 1 reklam kredisi alabilmek için 177 Tl yatırmanız gerekiyor. Devlete vergi ödendiğini söyleyen şirket vergi levhasını ve tescil belgesini yayınlayınca insanların güvenini kazandı ve sonunda insanların şirkete olan güvenini şirketin sahibi boşa çıkardı. 2017 Ocak ayında kurulan şirketin sahibi 6 ayda 30 bin kişinin parasını alıp kaçmaya çalıştı fakat paranın hepsini dolandıramadı çünkü hesaplara bloke koyuldu. Şu an blokeli olan şirket hesaplarında herhangi bir işlem yapılamıyor ve ne kadar para olduğu hakkında ya da ne kadar para çekildiği hakkında herhangi bir bilgi yok. Diğer şirket yetkililerinden olan Abdullah Ş. sistemi devam ettirmek ve mağdur olan 30 bin kişiye ana parasını iade etmek istediğini söylüyor. Mağdur olan insanlar savcılığa suç duyurusunda bulunuyor. Alınan son bilgiye göre şirketin diğer ortağı olduğu söylenen Atakan A. 3 gün önce ortadan kayboldu ve  şirketin internet üzerindeki panelinin Atakan A.'nın üzerinde olduğu biliniyor. Şirket sahibi Zeynel'in ortadan kaybolduğu gün sosyal medya hesabından paylaştığı bildirime göre Atakan A. kendisine zorla hesaplardan para çektirerek parayı kendisinden aldı ve can güvenliği olmadığı için ortadan kaybolmak zorunda kaldı. Buna karşılık olarak Atakan A. kendisinin sadece şirket çalışanı olduğunu ve Zeynel'in şuçu kendisine atmaya çalıştığını sosyal medya hesabından bildirdi.

 

 

İzmir Polisi Harekete Geçti

 

30 bin kişiyi dolandıran şirket sahibi Zeynel Okan Bulut İzmir polisi tarafından aranmaya başladı. Buna ek olarak mağdur olan insanlar kendi imkanlarıyla arama çalışmalarını sürdürüyor ve şu an edinilen bilgiye göre Abdullah Ş. kaçmadı hala İzmir de bu işe çözüm bulmak ve Zeynel Okan Bulut ile Atakan A. yı bulmak için uğraşıyor ve mağdur olan insanlar ile irtibat halinde. Mağdur olan insanların bir kısmı sistemin devam etmesini isterken bir kısmı sadece yatırdıkları ana paralarını geri almak istiyor. Sisteme hala üye olan ve para yatıran insanlar olduğu için Atakan A. kaçmadan önce sistemi kapatmıştı ve şu an siteye giriş kapalı durumda. 

 

 

Epitelyum İnsanların Güvenini Kazanmıştı

 

Vergi levhası olan, sicil tasdiknamesi olan, İzmir ticaret odasında kaydı olan, belli bir adresi olan bir şirket olduğu için insanlar bu sistemin eskiden ne olduğu belli olmayan vergi ödemeyen, resmi olmayan sistemler gibi olmadığını düşünerek bu sisteme girdiler ve güvenerek paralarını yatırdılar. Sistem gayet güzel ilerliyordu ve ilk girenler ana paralarını kazanmış hatta kar elde etmeye başlamışlardı hatta sistem o kadar güvenilirdi ki eş dost akrabaların da kazanması için onları da bu işe soktular fakat bu kadar güzel çalışan bir sistemi şirketin sahibi kendi elleriye daha fazla para sahibi olmak düşüncesiyle sistemi batırarak insanların paralarını çalmakla kalmadı insanların hayallarini de yıktı. Bu işe girenlerin içinde kredi borcu olup onu ödeyebilmek için tekrar kredi çeken insanda vardı, çocuğunun sünnet parasını bu işe yatıranda, ineğini arabasını satıp girende vardı. Sonuç henüz belli değil. Zeynel Okan Bulut, Atakan A. ve Abdullah Ş. hakim karşısına çıktıktan sonra sistem başkasına devredilip devam mı ettirilecek yoksa mağdur olan insanların parası geri mi iade edilecek ya da hiçbir şey olmayacak mı bilinmiyor. 

 

 

 

Mağdur Olan İnsanlar Suç Duyurusunda Bulunuyorlar

 

Mağdur olan insanlar Savcılığa, Bimer'e ve Cimer'e başvuruda bulunuyor. İnsanlar Zeynel Okan Bulut'un yakalanması ve paralarının geri iade edilmesi için her yola başvurmaya başladılar. Suç duyurusuna ek olarak bir avukat ile anlaşma yapan insanlar Zeynel Okan Bulut, Abdullah Ş. ve Atakan A.'nın yakalanması için ve paralarının iade edilmesi için avukata vekalet veriyorlar.

 

  

                  Zeynel Okan Bulut ve Sevgilisi                               Zeynel Okan Bulut'un Kimliği

 

 

Epitelyum Tanıtım Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız.