Dünyanın en sağlam telefonu olarak bilinen Nokia 3310 yeni versiyonu ile tanıtıldı. Tasarım olarak eski versiyonuna benzetilmeye çalışılan telefonda donanım olarakta eklemeler mevcut.

 

Farklı renk seçenekleri bulunan yeni Nokia 3310’da Wi-Fi ve GPS özellikleri bulunmuyor. MicroUSB bağlantısı ile şarj edilebilen telefonda kulaklık girişi, bluetooth ve microSD kart desteği bulunuyor. Telefonda maalesef 3G veya 4G bağlantısı bulunmuyor. 2.5G hızında internette gezinebileceğiniz Nokia 3310, Opera Mini tarayıcısı, Twitter ve Facebook uygulamalarıyla geliyor.

 

  

 

Bir aya varan bekleme süresi vadeden telefon Nokia’nın CEO’sunun belirttiğine göre tam dolu pille 22 saate varan konuşma süresi vadediyor. Bu sürenin eski modelden 10 kat daha uzun olduğunu belirtelim. Nokia telefonların efsaneleşen oyunu Snake’in de yer aldığı yeni Nokia 3310’da 2,4 inçlik bir ekran bulunuyor ve bu ekran dokunmatik özelliğe sahip değil. Telefonda 2 megapiksel arka kamera mevcut. 2017 yılının ikinci yarısında satışa sunulacağı açıklanan telefonun Avrupa’daki satış fiyatı ise 49 euro olacak.