Alfa Romeo yeni SUV modeli olan Stelvio’yu, Los Angeles Otomobil Fuarında tüm dünyaya tanıttı.

 

 

SUV ve Crossover dünyasında geri kalan Alfa Romeo, Stelvio ile bu dünyaya adımlarını attı. Geçtiğimiz günlerde kamuflajlı olarak görüntülenen Stelvio, Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tüm dünyaya tanıtıldı.

 

Giulia‘nın üretilmesiyle birlikte performans ve tasarım olarak gücünü gösteren Alfa, Stelvio’da da bu özellikleri kullanıcılara sunmayı planlıyor. Stelvio’nun tasarımı beklendiği gibi Giulia ile benzerlikler gösteriyor.

 

Stelvio’da da Alfa’nın diğer modellerinde olduğu gibi üç farklı sürüş modu olan DNA sistemi bulunuyor. Bu sistem aracın performans ve yol tutuşunu istediğiniz şekle getiriyor. Standart modellerde bulunan Dynamic, Normal ve All Weather modlarına ek olarak Quadrifoglio versiyonuna eklenen Yarış modu, Alfa’nın en performanslı olan ve otomobilin tüm gücünü size hissettiren modudur. Kör nokta tespit ve uyarı sistemi, adaptif hız sabitleyici,  çarpışma uyarı sistemi, şerit takip sistemi ve ön park sensörü Stelvio’nun donanımları arasında yer alıyor.

 

   

 

İç Tasarım Özellikleri

 

Stelvio’nun içerisinde bir yarış otomobili karakteri ile karşılaşıyoruz. Start/Stop düğmesi karbon detayları bulunan üç kollu sportif direksiyonun üzerine konumlandırılmış. Konsola entegre olan dokunmatik ekran, 6.5 inçten başlayıp 8.8 inçe kadar donanım sınıflarına göre farklılık gösteriyor. Stelvio’nun ses sistemi kısmındaysa Harman Kardon kullanılıyor. Alfa Romeo’nun Los Angeles’ta karşımıza çıkardığı Stelvio, Quadrifoglio donanımı ve motoruyla tanıtıldı.

 

 

Alfa Rome Stelvio Motor Çesitleri

 

1-) Giulia’da kullanılan 2.9 litrelik TwinTurbo V6 Quadrifoglio; 505 beygir güç ve 600 nm torku bulunan motor 0‘dan 100‘e 3.9 saniyede  çıkıyor ve maksimum sürati ise saatte 284 hm/h.

2-)  2.0 litrelik dört silindirli; 280 beygir güç ve 415 nm torku bulunan ve maksimum hızı 231 km/h olan motor seçenekleri bulunuyor.

 

Stelvio’da sekiz ileri otomatik şanzıman kullanılıyor.

 

 

Alfa Romeo Stelvio 2017‘nin ikinci çeyreğinden itibaren farklı pazarlarda satışa sunulacak.