Bu röportajımızda 10 ay kullanılmış olan Samsung Galaxy E7 modelini kullanıcısının dilinden anlatacağız.

E7 nin teknik özelliklerine kısaca değinelim.
- 2 gb ram
- 16 gb depolama hafızası
- 13 MP arka kamera, 5 MP ön kamera
- 5.5" Super AMOLED ekran
- 720 x 1280 HD 267 ppi ekran çözünürlüğü
- Qualcomm Snapdragon 410 MSM8916 işlemci
- Adreno 306 grafik işlemci
- 2950 mah pil
- 141 gram ağırlık
- 128 gigabayta kadar Micro SD kart desteği 
- Ekran Corning Gorilla Glass 4 ile korunuyor
- 1.2 GHZ hızında 4 çekirdekli işlemci 

Samsung, Galaxy E7 modelini 2015 yılının Ocak ayında piyasaya sundu. Telefon ilk piyasaya sürüldüğünde Android 4.4.4 Kitkat sürümünü kullanıyordu. Kullanıcımızın telefonunda da halen bu sürüm bulunuyor. 

Güncelleme konusunda Samsung, telefonlarına yeterince ilgiyi gösteriyor. E7 ilk çıktığında Android 4.4.4 Kitkat ile piyasaya sunuldu. Daha sonra 5.1.1 Kitkat güncellemesini aldı. Samsung, E7 modeline 6.0 Marshmallow sürümünü yakın zamanda verecek.

Kullanıcımızla yaptığımız röportaja gelelim. Acaba E7 kullanıcımızda nasıl bir etki bırakmış.
Kullanıcımızın telefonunu 10 aydır kullanmakta olduğunu belirtmiştim. Peki bu kadar zamanda telefonda nasıl değişimler olmuş ve telefonundan memnun kalmış mı bu gibi soruların cevaplarına bakacağız. Şarj ömründen başlayalım. Telefonun şarjı yoğun kullanımda 1 günü rahatlıkla çıkarabiliyor. Ama telefon rahat bırakıldığı zaman deşarj süresi 3 güne yaklaşıyor. Kullanıcımızın telefonu 16 gb hafızaya sahip. Donma kasma durumuna gelecek olursak telefonda hiç bir şekilde donma kasma olmuyor. Uzun süreli kullanımda telefonun dış görünüşündeki yıpranmasının nasıl değiştiğini sorduk. Uzun süreli kullanımda temiz kullanılırsa hiç bir şekilde yıpranma olmadığını öğrendik. Samsung marka telefonlarda genel olarak görülen sorun olan soyulma problemi bu telefonda olmamış. Kullanıcımız telefonunu sürekli kılıfla kullanıyor.

Gelelim günümüzde çok önemli olan konulardan birine; Kamera.
Telefon Full HD fotoğraf ve video çekebiliyor. Günümüzdeki telefonlara bakıldığında arka kamerası yeterli seviyede. Kullanıcımıza ön kamerasını sorduk ve ön kamerasını da beğendiğini öğrendik.

Şarj aleti ve kulaklık kalitesini sorduk kullanıcımıza ve memnun olduğunu söyledi.
Kullanıcımız şarj aletinden de kulaklıktan da memnun. Şarj aleti telefonu 0 dan 100 e 2 saatte getirebiliyor.

Gelelim cihazın genel performansına..
Google Play üzerindeki yüklediği bütün uygulamaları rahatlıkla açabildiğini öğrendik. İnternet hızının da gayet yeterli olduğunu 4.5 G desteği olduğunu da öğrenmiş olduk. Ekran büyüklüğü ve ekran kalitesi yeterli seviyede. Ekran büyüklüğü 5.5" olan telefon şık bir tasarıma sahip.

Cihazın alındığı zamanlardaki performansı ile 10 ay sonraki performansında değişikliğin olmadığını öğrendik. Oyun oynarken ve internette gezerken ne kadar ısındığını sorduğumuzda internette gezerken ısınmadığını ama oyun oynarken oyunun görüntü kalitesine göre ve kapladığı alana göre ısınmalarda değişiklik olduğunu ve bu tarz yüksek özellik isteyen oyunlarda çok ısınmadığını belirtti. Kullanıcımız telefonunu 10 aylık kullanımında hiç garantiye göndermemiş. 

Telefonun şu özelliği daha iyi olsaymış dediğiniz bir eksiği var mı sorusunu yönelttiğimizde; kamerası biraz daha iyi olabilirdi cevabını aldık.

Telefonun kullanıcımız üzerinde bıraktığı etki kısaca şunlar;
- Yeterli performansa sahip.
- Kamera yeterli.
- Şarj ömrü yeterli.
- Çok ısınmıyor.
- Donma kasma sorunum yok.

Kullanıcımıza eğer yeni bir telefon almak isteseydiniz bu telefonun marka ve modeli ne olurdu sorusunu yönelttiğimizde LG G4 ve Note 5 alırdım tasarımları ve özellikleri iyi telefonlar cevabını aldık.